Az internet elterjedése forradalmasította a vásárlási szokásokat. Mivel számos előnnyel jár, ha online webshopban vásárlunk, ezért az emberek nagy része már innen rendezi a ruhatárát. Nézzük csak, milyen ELŐNYEI vannak annak, ha otthonról, a kényelmes karosszékből intézzük bevásárlásainkat!
DE
0. Mérd fel a pontos igényeidet a ruhatárad átnézése, szelektálása, szettbe rendezése után. Csak azt vedd meg, ami tényleg hiányzik.
1. Az első és LEGFONTOSABB: mérd le a pontos méreteidet. Csak ez alapján tudsz majd relevánsan tájékozódni a mérettáblázatban.
2. Nézd meg a MÉRETTÁBLÁZATOT. Ezt kötelező minden webáruháznak megadnia. Amíg ezt nem találod, ne is menj tovább. Csak így tudsz biztosra menni, hogy mekkora méretre is van szükséged. Ne a rutin vezéreljen, mert tévedhetsz. (Ahány ország, ahány webáruház, ahány márka, annyi fajta méretezés lehet, azaz például egy M-es felső más és más méretű lehet.)
3. Figyeld meg milyen a szabása? Meddig érhet? Hol van szűkítővarrás?
4. Hol helyezkedik el a díszítés? Mekkora a minta? Előnyös lesz-e a te testalkatodhoz, testméreteidhez?
5. Milyen anyagból készült? Milyen az anyag esése? Ha van kis videócska, ahol a modell a ruhában mozog, jobban el tudod dönteni, mennyire feszes vagy bő és egyáltalán tetszik-e?
6. Mennyire lesz könnyen kezelhető? Mit mutat a textilkresz? Ezt is a leírásban találod.
7. Mihez tudod majd felvenni a meglévő darabok közül és milyen alkalomra? Kb. hányszor viselnéd? Megéri-e rá befektetni?
8. Szoknyáknál, ruháknál fontos, meddig ér? A-vonalú vagy inkább ceruzaszoknya? Vannak-e rajta húzások, berakások? Előnyös-e? Van-e rajta övtartó és tartozik-e hozzá öv? Ha nem, akkor van-e hozzá megfelelő színű-szélességű a szekrényedben?
9. Nadrágoknál fontos az ülep mérete állva és az ülőmagasság (szék ülőfelületétől a nadrág derekáig), hogy biztosan ne legyen szűk. És az övtartó kérdése! Lsd. az előbb. A nadrág hosszát is ellenőrizd a leírásban, nehogy rövid legyen.
10. Cipőknél ÁLLVA mérd le a talpad hosszanti méretét és a kisujjad-nagyujjad közötti távolságot, azaz a talpad szélességét, mindkét lábon. Ez alapján (is) válasz cipőt, hogy biztosan ne legyen kényelmetlen. Ezt a két adatot a cipő leírásánál szokták megadni, amit vess össze a sajátoddal. Ha magassarkút vennél, az előbbi szélességi mérést lábujjhegyen állva tedd meg, az egyik, majd másik lábadon. Hidd el, megéri! Főleg, ha egy méregdrága dizájner cipőt néztél ki magadnak!
11. Kabátoknál, blézereknél mekkora a kar hossza nyújtott és hajlított könyöknél, valamint mekkora a karátmérője? Van-e bélése? Mennyire nehezen kezelhető az anyaga? (Lsd. textilkresz.) Fontos a méretválasztásnál, alá tudsz-e öltözni, ne legyen passzentos, ha felveszel hozzá egy felsőt/pulóvert.
12. Táskáknál figyelj rá, hogy a táska méretei testméreteidhez és az alkalomhoz igazodjon. Ha aránytalanul nagy, el fog nyomni. (Például aki 160 cm, vékony testalkatú, egy A4-es méretnél ne legyen nagyobb a táskája.) Alkalmi táskánál az a szép, ha minél vékonyabb és minél kisebb méretű.
13. Ékszereknél, sálaknál fontos tudni, milyen tárolást, tisztítást igényelnek és nem szúrnak-e, nem vagy-e az anyagukra allergiás, főleg természetes anyagoknál? Általában érdemes erre is rákérdezni!
14. Fehérnemű online vásárlását csak akkor ajánljuk, ha olyan terméket rendelsz, ami már bevált. Melltartó vásárlásakor rendkívül nehéz a kosár pontos alakját megítélni, a kosárméret nem elég. Ha mégis erre vállalkoznál, nézd meg ezt a táblázatot és mérd le magad pontosan:
15. Garancia? Vissza lehet-e küldeni a nem megfelelő termékeket? Hogyan? Hová? Miben? Mennyibe fog ez kerülni neked? Mennyi pénzt-időt-energiát igényel?
Ne feledkezz meg ezekről sem:
Ha komolyabb értéket rendelnél, légy nagyon körültekintő és probléma esetén fordulj a fogyasztóvédelemhez vagy kérj egyéb jogi segítséget.
Várjuk hozzászólásod, véleményed!
A Stílustükör csapata
Keress minket a Facebook Csoportunkban!
Keress minket az Instagram-on!