Stílustükör - Légy önmagad stylistja!

Övek és tévhitek

A férfiaknak sem egyszerű rátalálni a minden szempontból tökéletes övre, a nőknek még ennél is nehezebb a dolguk. Megannyi szín, stílus és forma között kell rábukkanni a legjobbra, ami valljuk be, néha igen csak komoly feladat. Egy szép öv feldobja a legegyszerűbb szettet is, és azzal, hogy az öltözékünk fókuszpontjává válik, elvonhatjuk a figyelmet azokról a részeinkről, amiket nem szeretnénk kihangsúlyozni, emellett pedig karcsúsíthat is. Vannak azonban az övekkel kapcsolatos tények és tévhitek, melyek tisztázása után sokkal könnyebb lesz a vásárlásnál vagy éppen öltözködés közben a megfelelő döntést meghoznod.

Tévhit 1. Az öv mindenkit karcsúsít.

Az öv nem arra van, hogy a felesleges kilókat összefogja. Erre az alakformáló fehérnemű szolgál. A különböző testalkatúak esetében igen eltérőek az öv viselésének szabályai. Ehhez tudni kell, milyen vastagságú öv áll jól a derék kerületéhez, illetve magassághoz viszonyítva. Erről a bejegyzésünk végén írunk.

Tévhit 2. Az öv csak a derékon/derékvonalon hordható.

A nők a derékszíjat nem csak az övtartón hordható, hiszen a hosszabb felsőn, ingruhán, vagy ruhán is kiválóan mutat. Akinek a testalkata megengedi, azaz akinek nem széles a csípője, hordhatja a csípőtájékon is.

Tévhit 3. Az elegáns öltözéknél csak az öv színének kell passzolnia.

Az övnek a ruházat stílusához kell igazodnia. Az elegáns ruhához bőrcipő és igazi bőröv (nem műbőr!) illik csak. Kerüld ilyenkor a fonott és a textil változatot, de leginkább a lezser, sportos hatásút. Felülete ne legyen rusztikus. Minél kevésbé díszített, annál elegánsabb, annál klasszikusabb, annál formálisabb darab.

Tévhit 4. A nadrágon nem kell mindig övet viselni.

Övet mindig viselni kellene, ha van övbújtató a nadrágon, szoknyán vagy ruhán, különösen, ha professzionalizmust szeretnél sugározni. Ha valaki átlagos testalkattal nem szeretne övet viselni, akkor még előnyös is lehet, ha öltöny vagy nadrágkosztüm esetén azt öv nélkül viseli, ami így nyújtja az alakot.

Tévhit 5. Az öv, a cipő és a táska színe egyezzen meg egymással.

Az öv színe mindig harmonizáljon a cipőével és a táskával és fordítva, de nem kell már vele megegyeznie. Árnyalatban, anyagban, és stílusban passzolniuk kell egymáshoz, ha professzionalizmust szeretnél mutatni. A monokróm öltözéknél (amikor egy szín különböző árnyalataiból áll az öltözék) fokozottan érdemes odafigyelni az öv színére, ami rengeteget dobhat vagy ronthat az összképen.

Tévhit 6. A barna és a fekete öv mindig jó választás.

Ne keverd a fekete és a barna kiegészítőket! Egy színen belül tudsz játszani az árnyalatokkal (lehet világosabb vagy sötétebb), de színben ne térj el. Ha vörösesbarna árnyalatú az öved, akkor a cipőd is hasonló legyen. (Ilyenkor például a homokszínű cipő nem jó választás.)

 

Tévhit 7. Ha egyszínű az öltözékem, az öv is legyen ugyanolyan színű.

Ha egyszínű a teljes öltözéked, kell valami kiegészítő, ami megtöri az egyhangúságot. Egy vékony, kontrasztos, de az öltözékkel harmonizáló színű övvel könnyedén egyénivé, stílusossá tudod varázsolni az outfit-ed.

Tévhit 8. Az öv- és a cipő színét kell csak összehangolni.

A kifinomultabb külső érdekében nem csak színben érdemes körültekintőnek lenni az öv-cipő párosításnál, hanem az anyaguk kiválasztásánál is. Például: matt, azaz velúr/nubukvelúr cipő esetében nem választunk fényes bőrből készült övet, vagy éppen fordítva.

Tévhit 9. Csak az egyszerű öv mutat igazán jól.

Bátran hordj különleges kialakítású öveket, ha a testalkatod megengedi, de minden esetben ügyelj arra, hogy ilyenkor ne viselj más hangsúlyos kiegészítőt.

Tévhit 10. A ruha hossza nem befolyásolja az öv méretét.

Hosszú ruhához, szoknyához vastag öv, minihez pedig vékony öv való. Ezzel elérheted, hogy az öv optikailag kiemelje a derekadat, de ne vágja félbe az alakodat.

Tévhit 11. Az öv hossza nem lényeges, csak ne legyen túl rövid.

A derékméretednél kettő számmal bővebb szíjat válassz! A csatos és bújtatós verzió akkor tökéletes, ha a rajta lévő lyukak közül (ezek száma általában 5) a középsőben összekapcsolva hordod.

Tévhit 12. Az övet minél kisebbre összetekerve kell tartani.

Ne tárold az öved összehajtva, de feltekerve sem szerencsés, mert elvész a tartása, torzul az alakja, esetleg megtörik. Legjobb, ha a csatnál fogva felakasztod, hadd lógjon szabadon, vagy átfekteted egy erre alkalmas vállfán. Engedd „pihenni, lélegezni”, így tartja meg legtovább eredeti formáját.

Tévhit 13. Mindegy hogyan kötöm meg az övet.

Vannak olyan övek, melyek rugalmasabbak, nem bőrből, hanem például textilből vannak, vagy fonottak. Ezek lehetőséget adnak arra, hogy izgalmas megkötési módokat is kipróbálj. Viselésük még a legegyszerűbb póló-farmer kombinációnak is egyéni stílust adnak.

+Tévhit Minél szimplább az öv, annál stílusosabb.

Az övnek már nem csak funkcionalitása van. A funkcionalitás mellett már sokkal nagyobb szerepet kapnak rajtuk a díszítőelemek, mint például a strasszkövek, swarovski kristályok, szegecsek, bőrvésett-lyukasztott minták, hímzések és a rávarrt csipke motívumok. Főleg, ha a nadrágodon kívül hosszabb felsőhöz, szoknyához vagy ruhához is viseled, még jobban érvényesülnek.

Az öv viselésének a szokásait sokszor a divat határozza meg. Hol a keskeny derékon viselt öv a trendi, hol a széles, csípőre csúsztatott öv van divatban. Érdemes azonban óvatosnak lenni az öv viselésével! Mindig a testalkathoz igazodjon:

  • Akinek egyenes vagy ívelt a dereka, bátran viselhet övet a derekán. Akinek hosszú a dereka, szélesebb öve is lehet. Azaz minél hosszabb a törzsed, annál jobban áll neked a vastag öv.
  • A rövid láb és a hosszú felsőtest jól ellensúlyozható a mell alatt viselt övvel.
  • Akinek hosszú a lába és rövid a dereka, az övet inkább a csípőre ejtetten hordja.
  • A vékony, törékeny alkat ne viseljen túl vastag övet, mert az a felsőtestet optikailag összenyomja.
  • Az alacsony lányok lehetőség szerint minél vékonyabb és minél kevésbé hangsúlyos övet hordjanak, mivel minden más csak összenyomja őket.

Az övvel az is cél lehet, hogy a felsőtest és az alsó testfél közötti aránytalanságot kiegyenlítsük. Hogyan tegyük?

  • Akinek a felsőteste a hangsúlyos, azok számára ajánlottak a szélesebb övek.
  • Akinek a deréktája-hasa a hangsúlyos, (itt nagymértékű feleslege van) azok számára nem ajánlottak az övek. Érdemes olyan egyéb kiegészítőket hordani, amelyek elterelik a figyelmet a kérdéses területről, mint például a feltűnő (statement) nyakláncok vagy fülbevalók.
  • Akinek az alsó testfele a hangsúlyos, azok számára ajánlottak a magasabb derekú ruhák egy feltűnő övvel. Nem ajánlott a széles és hangsúlyos vagy a csípő közelében viselt öv, hiszen ez csak felhívná a figyelmet az egyébként is széles csípőre.
  • A homokóra testalkatnál, amikor a csípőkörméret és mellkörméret kb. egyforma, a derék pedig ívelt, szinte minden öv tökéletesen áll.
  • Akinek a felsőteste-alsó testfele sem hangsúlyos és a dereka nem ívelt, hanem egyenes, azok számára ajánlottak az igazán nőies, díszített, feltűnőbb darabok.

 

Ha kérdésed vagy témajavaslatod lenne, csak írj nekünk!

A Stílustükör csapata

www.stilustukor.hu

Keress minket a Facebook-on!

 

Források:

Stílustükör 1. – A stílus és a lélek titka nőknek című könyv

 

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!