Stílustükör - Légy önmagad stylistja!

Stílusikon férfiak a nagyvilágból

2. rész

Sármos, jóképű, híres és még igazán stílusosan is öltözködik? Ki ne szeretne közelebb kerülni hozzájuk és szemükbe nézni? Most erre adunk lehetőséget.

Nekünk ők jutottak eszünkbe, ők a legstílusosabb férfi sztárok a bűvös 20. században. Nézzük a további 10 helyezettet. Neked ki a kedvenced?

 

A cikk első részét itt találod:

A 20 legstílusosabb férfi a 20. századból

 

  1. Sean Connery

Oscar díjas skót filmszínész, ő volt James Bond legelső megformálója. A nézők sokáig vele azonosították a 007-es ügynököt. Mindmáig ő az a mérföldkő, akihez a brit kém újabb és újabb megformálóit mérnünk kell. Időtlen sármjával évtizedekig a nők bálványa tudott maradt. Nála stílusosabban eddig még senki sem tudta a méretre szabott öltönyében üldözni a rosszfiúkat.

Legismertebb filmjei: Dr. No, Goldfinger, A rózsa neve, Aki legyőzte Al Caponét, Vadászat a Vörös Októberre.

 

  1. Jean Paul Belmondo

A legendás francia filmcsillag stílusosságának titka elsősorban nem a kifinomult ruhatárában keresendő, hanem egyedi és utánozhatatlan karakterében. A vagány, lezser, pimasz bunyós, aki úgy tud sportos lenni, hogy közben cigaretta lóg ki a szájából. Aki minden szituációból kivágja magát, miközben meghódítja a női szíveket. Belmondo nem csak a vásznon volt vagány. Fiatal korában amatőr ökölvívó volt, és egy filmjében sem alkalmazott kaszkadőrt, a legveszélyesebb akciókat is személyesen hajtotta végre. A francia „új hullám” legikonikusabb figurája.

Legismertebb filmjei: Kifulladásig, A bolond Pierrot, Egy asszony meg a lánya, Borsalino, A profi, Kellemes húsvéti ünnepeket!

 

  1. Alain Delon

A másik francia színészlegenda. A múlt század legnagyobb francia férfiideálja, a nők bálványa. Egyedi stílusának kulcsa egy általa több filmben is megformált karakter; a ragyogó kék szemű, hűvös, pókerarcú gyilkos, aki érzelemmentesen, szinte közönyösen veszi el mások életét, miközben a moziban a női nézők lenyűgözve nézik, hogy egy ilyen szép férfi hogyan követhet el ilyen ronda bűntényeket. Saját bevallása szerint úgy játszotta ezeket a szerepeket, hogy közben azt képzelte, maszkot visel az arcán. A gyilkosság vádja életében sem kerülte el; Az 1960–1970-es években a sztár 3 testőre is rejtélyes módon halt meg, és ezek a kellően sosem tisztázott halálesetek Delont is gyanúba keverték. Mindez azonban inkább használt, semmint ártott Alain hírnevének. A szamuráj című filmjében öltözete is ennek a karakternek rendelődik alá, úgy is, mint sötét öltöny, ballonkabát és puhakalap; a bérgyilkos álcája.

Legismertebb filmjei: Ragyogó napfény, Rocco és fivérei, A párduc, Fekete Tulipán, A szamuráj, A medence, Borsalino, Zorro, Klein úr.

 

  1. Elvis Presley

Többszörös Grammy-díjas énekes, kulturális ikon, a Rock ’n’ Roll királya. Elvis honosította meg a Rock and Roll és a Rockabilly/greeser (idehaza csak jampinak nevezték) stílust, amelynek lényege a lázadás, mind a zenében, mind a külső megjelenésben. Ennek gyökerei a Marlon Brando által korábban megformált vad, motoros fiatal figurájában keresendő. Pályájának elején Elvis outfitjének kialakításában nagy szerepe volt a memphisi zenészeket öltöztető Lensky Brothers szabóságnak.  A stílus elmaradhatatlan kellékei voltak: visszahajtott szárú nadrágok, lezser zakók, felállított inggallér, bőrdzsekik, valamint a hosszabbra növesztett haj, amelyet fölfelé fésült a halántékán, felül pedig magasra tupírozott, és rengeteg pomádéval rögzített. Elvis stílusához hozzátartoztak utánozhatatlan táncmozdulatai, csípőrázásai, amelyek lányok millióit őrjítették meg. Rengetegen kopírozták, óriási divatot teremtett az ötvenes-hatvanas években, leginkább a fiatalok körében. Ahogy idősebb és kövérebb lett a „király”, egyre inkább csillogó színpadi hacukákba öltözött a koncertjein, de még ezzel a stílusával is kivívta a rajongói tetszését.

Slágerei: Don’t Be Cruel, Jailhouse Rock, Hound Dog, Love Me Tender, Blue Suede Shoe, Can’t Help Falling In Love, Viva Las Vegas.

 

  1. Robert Redford

Oscar-díjas amerikai színész, rendező és producer. A Sundance Filmfesztivál alapítója, ami az USA legnagyobb független filmes fesztiválja. Túllépve Redford jófiús megjelenésén, ami a lányos anyák legszebb álmává varázsolta őt karrierjének elején ő a filmtörténet legamerikaibb sármőrje. Legismertebb szerepeiben ő az igazság bajnoka, aki megmutatja, hogy milyen súlyos következményei lesznek az USA-ra nézve, ha az igazságot megpróbálják elnyomni. Az ő esetébe minden a szabadságról, az Egyesült Államok legfontosabb értékéről szól, ezt reprezentálja az általa alapított fesztivál is. Ez a fajta amerikaiság stílusosságának is kulcsa; tweed zakó, farmernadrág és pilóta napszemüveg. Lois Smith újságíró, Redford jóbarátja, mesélte, hogy mennyit viccelődtek azon, hogy Ralph Lauren divattervező az egész karrierjét arra építette, hogy Redford ruháit kopírozta.

Legismertebb filmjei: Mezitláb a parkban, Butch Cassidy és a Sundance kölyök, A Keselyű három napja, Az elnök emberei, Távol Afrikától.

 

  1. Yves Saint Laurent

Algériai származású francia divattervező. 1958-ban, 18 évesen már versenyt nyert a Nemzetközi Gyapjútitkárság pályázatán egy koktélruha tervével. A divatszakmai azonnal felfigyelt a fiatalember zsenialitására és három évre rá már művészeti vezetője volt a Dior divatháznak. Tervezései a hatvanas években gyakran botrányszámba mentek, így például elsőként készített átlátszó anyagokból modelleket (Nude-Look), és farmeranyagból is az elsők között tervezett. A hatvanas-hetvenes években az Yves Saint-Laurent-divatház olyan trendeket követett, sőt nem ritkán ezek úttörőjévé is vált, mint a Beatnik-Look, a tweedöltönyök, szűk nadrágok és szűk, combközépig érő csizmák, illetve 1966-ban a klasszikussá vált női nadrágkosztüm. Ugyanebben az évben nyitotta első, saját márkanevű prêt-à-porter-üzletét Párizsban, és az YSL-logó megkezdte nemzetközi diadalútját. Ekkoriban már sztárok is hordják ruháit, mint Catherine Deneuve.

 

  1. David Bowie

Hatszoros Grammy-díjas angol zenész, színész, zenei producer és zeneszerző, kulturális ikon. Zenei újításait külsejének és „személyiségének” megváltoztatásával ötvözte, kiérdemelve így „a pop kaméleonja” elnevezést. A japán kabuki színjátszás által inspirálva alkotta meg legismertebb alteregóját, az androgün biszexuális roksztárt, Ziggy Stardust-ot. Folyamatosan megújuló stílusa és személyisége nagy hatást gyakorolt a zenei világra, különösen a szintén megújuló-művésznek mondható Madonnára.

Slágerei: Space Oddity, Changes, Ziggy Stardust, Rebel Rebel, Moonage Daydream, Changes, Heroes, Life on Mars, Suffragette City, Under Pressure (with Queen). 

 

  1. George Clooney

Kétszeres Oscar-díjas és háromszoros Golden Globe-díjas amerikai színész, rendező, producer és forgatókönyvíró. Az ENSZ békenagykövete. Clooney értelmes, jóképű, humoros, és ha még egy öltönyt is felvesz, egyszerűen fantasztikusan néz ki. Ö viseli a ruháit és nem a ruhák őt. Ezt nem mi mondjuk, hanem a világhírű divattervező, Giorgio Armani. Azonban hosszú út vezetett idáig a 80-as években készült Facts of life című amerikai szitkom Bundesliga-frizurás, slampos karaktertől. Clooney az élő példája annak, hogy egy férfi lehet olyan, mint egy jófajta bor, aminek az idő múlása csak jót tesz. Clooney közel a 60-hoz, ezüstös hajával és sötétszürke öltönyében jobban néz ki, mint valaha!

Legismertebb filmjei: Vészhelyzet, Alkonyattól pirkadatig, Batman és Robin, Sivatagi cápák, Jó estét, jó szerencsét!, Viharzóna, Ocean’s Eleven, Ocean’s Twelve, Ocean’s Thirteen, Sziriana, Michael Clayton, Gravitáció.

 

  1. Johnny Depp

Golden Globe díjas amerikai színész. Negyed százada van a filmvásznon és már sokféle arcát megmutatta, kivéve a sajátját. Játszott már visszavonult tudóst és rock ’n’ roll kalózt, de sajátos, ösztönös, eklektikus, hobó stílusát még nem láthattuk a moziban.  Penny Rose jelmeztervező, a ki a Karib-tenger kalózaiban dolgozott együtt Depp el így nyilatkozott róla: „Nem gondolom, hogy akár távolról is érdekelné őt a divat. Ő diktálja a divatot. A megjelenése mindig kiváló, megragadja a szemet és teljesen egyedi.”

Legismertebb filmjei: Rémálom az Elm utcában, A szakasz, Ed Wood, Ollókezű Edward, Gilbert Grape, Cry-Baby, Betépve, Az Álmosvölgy legendája, Don Juan DeMarco, Donnie Brasco, Félelem és reszketés Las Vegasban, Csokoládé, A Karib-tenger kalózai, Charlie és a csokigyár. 

 

  1. David Beckham

Sztárlabdarúgó, médiasztár, férfimodell, divatdiktátor. Nem tudhatjuk, vajon a divatbolond ex-Spice Girl neje nélkül is ilyen divatikon vált volna Beckhamból, de mindenesetre azt igen, hogy esetükben is áll a mondás, hogy minden sikeres férfi mögött áll egy nő. A metroszexualitás élő ikonjaként ismert labdarúgónak saját bevallása szerint legalább akkora ruhatára van, mint Viktóriának. Beckham egyszerre divatkövető és divatdiktátor. Ki ne emlékezne melírozott-félhosszú vagy akár mohikán hajviseletére, amivel trendet teremtett a férfiak között. Bár korábban elkövetett kisebb-nagyobb baklövéseket, az utóbbi években már nem tud hibázni, igazi trendsetter. Mindig a megfelelő alkalomra a megfelelő összeállítást sikerül felvennie. Az elrepült évek, akárcsak Clooney-nak, neki is csak jót tettek.

 

Neked ki a kedvenced? 🙂

 

 

Ha kérdésed vagy témajavaslatod lenne, csak írj nekünk!

A Stílustükör csapata

 

www.stilustukor.hu

Keress minket a Facebook-on!

 

Források:

Stílustükör 1. – A stílus és a lélek titka nőknek című könyv

Stílustükör 3. – A ruhatárról másképpen férfiaknak

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!