Sok nő és férfi a háta közepére kívánja a klasszikus öltözködést, bármit is jelentsen ez a számukra. Ennek hatására körbe jártuk a témát, hogy megértsük, mi húzódhat meg a háttérben.
A megnevezése is többféle lehet: klasszikus, elegáns, üzleti, nemzetközi európai elegancia, mely többek között franciás, angolos, olaszos, németes lehet. Alapja a szövetnadrág, az egyenes vagy az A-vonalú szövetszoknya, ruha, hozzá illő blézerrel vagy komplé felsővel. Egyszerű fazonok, természetes alapanyagok és letisztult színvilág jellemzi, ami egy visszafogott, elegáns összhatást eredményez. Sosem hivalkodó. A kiegészítők sem feltűnőek, inkább visszafogottak, de elegánsak.
Ez a stílus főleg az irodai munkát végzők napi viselete. A legtöbb hivatalban, ügyfelekkel érintkező szakmákban, legyen az banki-pénzügyi szakember, hivatali ügyintéző, ügyvéd, vagy akár politikus, a klasszikus stílus az elfogadott megjelenés. Összeszedettséget, eleganciát, kiegyensúlyozottságot, megbízhatóságot, jómódot sugároz és bizalmat kelt másokban.
A művészek világában mozgók számára talán kicsit unalmasnak, zárkózottnak és merevnek tűnhet a klasszikus stílus. A kényelmes öltözetet igénylő, a jövés-menéssel, testmozgással járó munkakörökhöz pedig nem praktikus.
Ha valaki bizonytalan, hogy milyen stílus illik hozzá, akkor érdemes klasszikus dolgok közül válogatnia. Ilyen ruhában szinte bármilyen munkahelyen megfelelünk az öltözködési szabályoknak, és a mindennapokban is jó benyomást keltünk. Ha attól félünk, hogy keveset mutatunk így meg magunkból, túl merev lesz a megjelenésünk, akkor játsszunk a kiegészítőkkel! Legyen rajtunk egy élénk színű fülbevaló egy hangsúlyos karperec vagy óra, vagy vidám árnyalatú táska és cipő.
Egy jólszabott kosztüm elrejti a testalkati problémákat, ezért igen előnyös, de nehéz megtalálni a megfelelő darabot, ami szabásában, anyagában és színében is tökéletes.
A klasszikus öltözködés egyik alapdarabja a blúz, ami mindig vasalt kell, hogy legyen. Blúz viselésénél vigyázni kell a megfelelő színű melltartóra, ami nem látszik át az anyagon. A testszínű a legjobb választás.
Figyelni kell a megfelelő színárnyalatú harisnya és cipő megválasztására, ami harmonikusan illeszkedik az öltözék színeihez.
A táskának és a cipőnek is klasszikus stílusúnak kell lennie, és lehetőleg igazi bőr legyen. Ez nagyobb kiadás jelent egy fast fashion termékkel szemben. A cipő általában körömcipő, magassarkú vagy legalább 3-4 cm-es sarkú legyen, de a balerinacipő is megfelelő, ha visszafogott színű. Ezekben a cipőkben meg kell tanulni magabiztosan járni, ami egy kis gyakorlást igényel.
A mobiltelefont ajánlatos kézben vinni, mert a blézer zsebe nem arra van, hogy beletedd. Könnyen kinyúlna tőle az anyag, ami tisztítás után is úgy marad és a kidudorodó mobil csúnyán mutat.
Jóban kell lenned a vasalóval, a vállfával és a tisztítóval.
A klasszikus öltözködésnél különösen fontos az egyes darabok makulátlan állapota és tisztasága, ami nagyobb odafigyelést igényel.
Egy kis önismeret segítségével meg tudjuk határozni, hogy a személyiségünk romantikus, álmodozó, nagyon nőies; vagy drámai, feltűnő alkatok vagyunk, aki szeretne mindig a figyelem középpontjába kerülni és szereti az extrém dolgokat. Esetleg egy törékeny, barátságos tavaszi pillangóra emlékeztetünk; vagy sportosak, bohémek vagyunk, akik a természetközeli dolgoktól, tárgyaktól, tevékenységektől érzik magunkat a legjobban. Így gondolkodva leszűkíthetjük a kört, hogy romantikus stílusú, drámai, klasszikus vagy sportos darabok közül válasszunk ahhoz, hogy önazonosak legyünk, és persze ne keverjük a különböző stílusokat magunkon.
Ha kérdésed vagy témajavaslatod lenne, csak írj nekünk!
A Stílustükör csapata
Ha további kérdésed lenne, keresd Tankó Judit szín- és stílustanácsadót bizalommal!
https://www.jujuszinesstilus.hu
https://www.facebook.com/jujuszinesstilus
Források:
Stílustükör 1. – A stílus és a lélek titka nőknek című könyv