Stílustükör - Légy önmagad stylistja!

Karmánk az öltözködésben

 

Van karma az öltözködésben? Szerintünk van és ezt be is bizonyítjuk. Olvassátok!

Akárhová megyünk a világban, megjelenésünk akaratlanul is sok mindent elárul rólunk. Nem kell divatmániásnak lennünk ahhoz, hogy felismerjük, milyen nagy hatással van az öltözködési stílusunk arra, hogy más emberek hogyan ítélnek meg minket. Az általunk viselt ruhák erőteljes jeleket küldenek a környezetünknek, így nem mindegy, hogy az első benyomás milyen képet ad rólunk.

Az első benyomás a legfontosabb hatás, amit másokra első megjelenésünkkor teszünk és gyakran nincs is második esélyünk. Sok esetben ettől függ, hogy egy üzleti megköttetik-e, az első randit követi-e második, vagy örökre elválnak útjaink. Ez a Karmánk!

Ezeken a sorsdöntő első találkozásokon sok múlik, mégsem figyelünk eléggé arra, milyennek látnak minket mások.

 

 

Hogyan árul el bennünket a ruhatárunk?

Sokan vitatkoznak azzal a nézettel, miszerint a ruha teszi-e az embert, de tulajdonképpen a vásárlási döntéseink árulkodnak rólunk igazából: legbelsőbb érzéseinket, titkos vágyainkat, esetleg nehézségeinket tükrözik. Még akkor is, ha ezeket inkább elrejtenénk a külvilág szemei elől. A ruhák, kiegészítők, melyeket viselünk, hihetetlenül pontos mutatói annak, mit gondolunk magunkról, a világról és az életünkről:

 

„Az vagy, amit viselsz: amit a ruhád elárul rólad.”

 

Az öltözködés pszichológiája azon alapszik, hogy az ember érzékeny arra, hogy mutatja meg önmagát és milyen visszajelzéseket kap. A kívülállók először a ruhát látják, ami oly sok információt ad, és fontos része a személyiségünknek, a kommunikációnknak. Vannak, akik érzékenyebbek a környezet visszajelzéseire, például az extrovertáltak, míg az introvertáltak élénkebb belső életet élve, kevésbé figyelnek a külső hatásokra. A színeknek is van jelentése, ezekkel is lehet üzenetet közvetíteni.

Azzá válunk, amit viselünk?

Az öltözködésünk tehát nagy hatással lehet arra, milyennek látnak minket a többiek. Ami kevésbé nyilvánvaló az az, hogyan befolyásolhatja ruházatunk az önértékelésünket. Néhány szakember úgy véli, hogy a fizikai tárgyak, például egy szuperhős póló, megváltoztathatják belső gondolkodásmódunkat, lehetővé téve számunkra, hogy új, ismeretlen szerepekbe könnyebben át tudjunk váltani.

Amikor olyan tárgyakkal, szimbólumokkal vesszük körbe magunkat, melyek egy konkrét szerepre utalnak, akkor tudattalanul aszerint kezdünk el viselkedni. Ez magyarázhatja a jelmezek iránti kulturális szeretetünket is. A farsangi jelmezbálok, a szilveszteri beöltözések mind-mind lehetővé teszik számunkra, hogy a ruházatunkkal együtt átmenetileg új személyiségjegyeket alakítsunk ki és erősítjük a Karmánkat.

Összefoglalva:

Úgy tűnik tehát, az öltözködésünknek is lehet fontos szerepe a sikereinkben. Potenciálisan befolyásolhatja, hogyan vélekednek rólunk mások. Segíthet abban is, hogy beleéljük magunkat abba az új szerepbe, amelyet be szeretnénk tölteni, és tudatosabban ennek a szerepnek megfelelően cselekedni.

Ha ezt elfogadjuk, akkor az áhított munkához való öltözködés megváltoztathatja a viselkedésünket, ezzel hozzásegítve minket a jobb teljesítményhez és a munka megszerzéséhez.

Figyeljünk azonban arra, hogy a megfelelő öltözet nem kompenzálja a képességek hiányát, így hamis énképet, hamis képességeket ne alkossunk! A Karmánk visszaüt! Legyünk őszinték magunkkal, és ha úgy érezzük, valamiben fejlődnünk kell, akkor előbb képezzük magunkat, és csak utána cseréljük le a ruhatárunkat!

 

Észrevetted-e már, hogy a vonzó külsejű emberekhez gyakran pozitív tulajdonságokat társítunk, mert a világ legfőképpen a külsőségekről szól? Valójában ugyanolyan értékes és gazdag belsővel rendelkezik az, aki kevesebb hangsúlyt fektet a tökéletes megjelenésére, de aki tudatosan figyel az öltözködésére az a Karmájára is nagyobb hatással lehet. Te melyik csoportba tartozol?

 

Ha kérdésed vagy témajavaslatod lenne, csak írj nekünk!

A Stílustükör csapata

www.stilustukor.hu

Keress minket a Facebook-on!

 

Források:

Stílustükör 1. – A stílus és a lélek titka nőknek című könyv

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!