A farsang időszaka vízkereszttől hamvazószerdáig tart. A 18. század végén is a mulatság, a vigasság, a szórakozás időszaka volt, de az álarcosbálok rendezését anno uralkodói engedélyhez kötötték. Manapság már számos helyen rendeznek farsangi bált, így kedvedre válogathatsz közöttük.
Ha már megvan, melyik menő farsangi bálba készülsz, és alig várod, hogy végre a táncparketten legyél, de a szekrényedbe pillantva hirtelen elkapott a kétségbeesés. Nem tudsz dönteni, mit is vegyél fel? Koktélruhát, kisestélyit vagy nagyestélyit, esetleg pont jelmez viselése a kötelező? Így kerüld el a pánikot!
Válassz alkalomhoz illő ruhát!
Ne feledd, hogy bál és bál között is hatalmas a különbség, és egyáltalán nem mindegy, hogy az Operaházba, vagy egy új, trendi helyre készülsz, esetleg egy vidéki kúriába! Figyeld meg a meghívón feltüntetett „dress code”-ot! A báli meghívón szereplő „dress code” kitűnő iránytű ahhoz, hogy se alul-, se túlöltözöttként ne jelenjél meg.
- Semiformal/Formal (alkalmi): Ez a ruhatípus egy esti viselet, olyan minőségi anyagokkal, mint a szatén, a selyem, valamint ezek mellé párosulhat egy kevéske gyöngydíszítés is. Egy gazdag anyag, mint a bársony vagy a pamutbársony a téli hónapokban szintén nagyon szép lehet. Általában koktélruha hosszúságú – más szóval kicsit a térd fölé, vagy a térdig érhet, esetleg lehet egy kicsivel hosszabb is. Akár a térdig érő fazon, akár a bokát súroló maxi ruha mellett teszed le a voksod, mindkét esetben egy igen kifinomult hatású lesz a megjelenésed. Uraknál elfogadott a sötét öltöny, nyakkendő. Örök szabály: a derékszíj a cipő színével, a zokni a nadrág színével legyen megegyező.
- Black Tie: A férfiak számára nem enged túlzottan szabad kezet. Ebben az esetben egy sötét színű szmoking egy hozzá illő mellénnyel, vagy egy övkendő és egy fekete nyakkendő az elfogadott. A hölgyek számára hosszú estélyi ruhát jelent. A szmokingos férfi mellett a nadrágos női szmoking is megfelelő öltözet. Egy nagyszabású farsangi bál esetében már elvárható a hosszú estélyi egy belépő kabáttal és kesztyűvel.
- White Tie: Ez a legformálisabb típusú öltözet. A hölgyeknek földig erő ruhát kell viselniük, estélyit egy egészen semleges vagy sötét színben. A férfiaknak frakkot ír elő fehér mellénnyel és inggel, valamint fehér nyakkendőt, fehér kesztyűvel (a szürke is egy elfogadható választás), és hogy teljes legyen az összhang, egy pár fekete, fűző nélküli cipőt.
Az öltözéked tehát ne csak a trendekhez, de az alkatodhoz is passzoljon! Ne mutogasd azt, amit takarnod illene egy ilyen programon! Csak olyan stílusú ruhát viselj, amiben önmagad lehetsz.
Legyen jó minőségű és ízléses a sminked! A szemhéjpúdered színe persze sose legyen azonos a ruhádéval, mert nagyon furcsa hatást kelt.
Mindig viselj legalább testszínű harisnyát. A cipődnek legalább két-három centiméteres sarka legyen. Az elengedhetetlen borítéktáskádban mindig legyen hely a meghívónak, néhány zsebkendőnek, és ne felejtsd el magaddal vinni a rúzsodat és a szájfényedet sem!
Ha egy jelmezbálra kaptál meghívást nagyobb kihívás előtt állsz. Csak óvatosan a jelmezekkel! Amikor jelmezt választasz, figyelj oda arra, hogy az öltözék passzoljon az egyéniségedhez is! Kerüld a szélsőségeket, ha az egyébként nem jellemző rád. Kerüld el, hogy nevetségesnek érzed magad! A legjobb választás egy híres színésznő vagy filmes karakter bőrébe bújni.
+ Természetesen mindig illik pontosan és persze józanul érkezni, valamint éjfél előtt nem illik távozni.
A lényeg: olvasd el figyelmesen a meghívót, nyisd ki a szekrényajtót, végy egy nagy levegőt, nyugodj meg és öltözz fel! 🙂
Várjuk hozzászólásod, véleményed! Csak írj nekünk!
A Stílustükör csapata
Források:
Stílustükör 1. – A szépség és a lélek titka nőknek
Stílustükör 2. – A ruhatárról másképpen nőknek
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: