Mi kell a stresszmentes nyaraláshoz? Mire figyeljünk, ha strandra megyünk? Ezzel az összeállításunkkal segítünk neked, hogy semmi fontosat ne hagyj otthon és meg is magyarázzuk, miért!
Bár a strandszezon közepén járunk, nem árt felfrissítenünk az ismereteinket arról, hogy mire figyeljünk a strandolás előtt, alatt és után. Lesznek benne meglepő dolgok! 🙂
- Strandolás előtt: Figyeljünk rá, hogy semmit se felejtsünk ki, ami szükséges ahhoz, hogy biztonságosan és kényelmesen élvezhessük a strandolást.
-
- Védjük magunk és szeretteink bőrét naptejjel vagy napolajjal!: Az első napozáskor min. 30-as faktorút használjunk. Babáknak, gyermekeknek az 50-es faktorú a megfelelő. Figyeljünk rá, hogy legalább fél órával a napozás előtt már kenjük be magunkat. Ha leázott a vízben, újra kenjük be magunkat és gyermekünket, de 2-3 óránként mindenképpen! Vannak kifejezetten arcra való készítmények, ezekből sem árt legalább 15-ös faktorszámú.
-
- Kalap, napszemüveg: A kalap védi a hajunkat a káros sugaraktól és megvéd a napszúrástól. Fontos, hogy megfelelő UV védelemmel ellátott szemüveggel védjük a szemünket.
-
- Hűtőtáska: Optimalizálhatjuk kiadásainkat, ha ezeket, illetve az alapanyagokat előrevesszük meg, otthon szendvicseket készítünk, kukoricát főzünk. Igazán bőséges ebédet tudunk így is varázsolni.
-
- Fürdőruha: Természetesen a legfontosabb ruhadarab a strandon. Ha sokáig tervezünk maradni, érdemes több darabot is bekészíteni. Fürdés után a vizes fürdőruhát mindig cseréljük szárazra!
-
- Strandpapucs és szandál: A kényelmes járásért és az esetleges fertőzések elkerülésére.
-
- Ruhácskák: Amiket a strandon viselni tudunk, amikor éppen nem fürdőzünk. Kánikulában is legyen nálunk melegebb ruha, hiszen a nyári időjárás változatos lehet.
-
- Amire feküdhetünk: Törölköző, pléd, strandkendő, matrac, vagy gyékény.
-
- Törölköző: Több törölköző! Fontos, hogy mindig száraz törölközőt használjunk.
-
- Szórakozás: A vízben vízipisztolyok a gyerekeknek, gumilabdák, gumimatrac. Időtöltés a parton: könyv, rejtvény, toll, kártya, táblajátékok, focilabda, tollas, ping-pong, frizbi, stb…
-
- Sok-sok folyadék! A nagy melegben fontos a megfelelő folyadékpótlás. Ne cukros üdítővel, hanem tiszta vízzel csillapítsd a szomját! Legalább 2,5-3 literrel!
- Strandolás alatt: Balesetek és betegségek, károk is veszélyeztethetik azokat, akik kimennek a strandra, ezért érdemes felkészülniük a várható kockázatokra.
-
- Ne hagyd őrizetlenül a csomagjaidat!: A legtöbb strandon van lehetőség arra, hogy némi aprópénzért cserébe szekrényt bérelj az adott napra, így nem kell attól tartanod, hogy amíg a lubickolással vagy elfoglalva, addig valaki szemet vet a holmijaidra.
- Ne hagyd őrizetlenül a csomagjaidat!: A legtöbb strandon van lehetőség arra, hogy némi aprópénzért cserébe szekrényt bérelj az adott napra, így nem kell attól tartanod, hogy amíg a lubickolással vagy elfoglalva, addig valaki szemet vet a holmijaidra.
-
- Mindegy, milyen bőrtípusú vagy, nagyon fontos figyelemben tartani, hogy déli 12 óra és 15 óra között, ha teheted, ne vagy csak kis ideig tartózkodj a napon, hiszen ebben az időintervallumban a legveszélyesebb a napsugarak hatása.
-
- Vízparton a legnagyobb veszély a vízbe fúlás, ezért soha nem hagyjuk a gyereket egyedül a vízben, vízparton. Még akkor sem, ha sekély a víz.
-
- A strandfertőzések tünetei jórészt megegyeznek a nemi úton terjedő betegségeknek a tüneteivel, ezért legelőször bizonyára az jut eszünkbe, hogy partnerünk hűtlen volt. Nem kell rögtön erre gondolni, hiszen a strandoláskor is összeszedhettünk a fertőzött vízből bármilyen betegséget. Ne gyanúsítsuk rögtön partnerünket! Strandon a leggyakoribb a gombás fertőzés. Az úgynevezett sarjadozó gombák, főleg a Candida albicas lehetnek jelen a termálvizekben és a meleg vizes medencékben. Ezek a női nemi szerv külső részén tapadnak meg, ezzel okozva égő, viszkető érzést és erős folyást.
-
- Figyeljünk arra, hogy semmilyen nyílt sérüléssel ne menjünk strandra, vagy termálfürdőbe. A sebben lévő kórokozók is elterjedhetnek, de akár maga a seb is csúnyán elfertőződhet. A hideg vizes medencék esetében legtöbbször nem maga a víz jelenti a veszélyt, hiszen a klór elpusztítja a kórokozókat. A legveszélyesebb területek a medence partja, a strand kövezete és a zuhanyzók. Ezeken a helyeken könnyen rákerülhet a bőrre a gomba, elfertőződhetnek a sebek. Ezen problémák elkerülése miatt fontos, hogy mindig használjuk a lábmosót mielőtt a medencébe megyünk, és ha zuhanyozunk, mindig legyen a lábunkon papucs!
-
- Ha betegek vagyunk, ne menjünk strandra, mert további krónikus betegségek alakulhatnak ki és a többi strandolót is megfertőzhetjük. Cukorbetegeknek nem tesz jót a tűző nap. A nehéz napok alatt ne fürödjünk!
-
- Kerüld az alkoholfogyasztást, főleg a legnagyobb kánikulában! Súlyos égési sérüléseket okozhat, ha elalszunk a napon, a vizes kövek mezítláb csúszhatnak, ha elesünk, megsérülhetünk, akár csontunk is törhet. Nem tanácsos teli gyomorral, alkohol vagy más kábító hatású szer hatása alatt a vízbe menni, valamint szív- és keringési betegségben szenvedők is tartózkodjanak a fürdéstől.
-
- Ne üljünk vizes fürdőruhában órákat, cseréljük le szárazra. Nem csak az idősebb, de a fiatalabb férfiaknál is okozhat prosztatagyulladást a vizes fürdőnadrágban vagy vizes kövön ücsörgés.
- Strandolás után:
-
- Strandolás után alaposan tisztálkodjunk meg! Klóros víz után mossuk meg a hajunkat is samponnal!
- Figyeljünk rá, hogy minden értékünk megvan-e, nem hagytunk ott esetleg valamit.
- Vizsgáljuk meg a nap végén testünket, nincs-e bennünk kullancs!
- Ha egy meleg vizes fürdőben töltött nap után hasmenést, vagy erős rosszullétet tapasztalunk, azonnal forduljunk orvoshoz!
- Ügyeljünk a higiéniára, ha szükséges, a strandról hazatérve végezzünk egy intimzuhanyt.
- Alaposan hidratáljuk a bőrünket!
- Ha mégis leégtünk, használjunk aloe vera gyógynövény tartalmú krémet, vagy az igen hatásos IRIX sprayt.
Jó strandolást kívánunk!
Várjuk hozzászólásod, véleményed! Csak írd ki magadból!
A Stílustükör csapata
Források:
Stílustükör 1. – A szépség és a lélek titka nőknek
Stílustükör 2. – A ruhatárról másképpen nőknek
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: