Állatságok a ruhatárban
Az állatmintával alapvetően nincs semmi gond, ha az ember szép ruhát vesz és tudja ízlésesen viselni. Vannak, akik rajonganak az állatmintákért és szívesen halmozzák a feltűnő darabokat, és vannak, akiket soha semmilyen körülmények között nem lehet rávenni arra, hogy ilyesmiket hordjanak. Általában azonban sem a minőség, sem a körítés nem megfelelő, így aztán az állatminta mára már tökéletes szinonimája a közönségességnek, mert viselőjét azonnal olcsó, albán prostivá változtatja. Ahhoz, hogy valaki viselni tudja az ilyen darabokat, nem csak jó ízlés, de egyfajta természetes dögösség, leplezetlen bujaság is kell.
Már az 1920-as években megkezdte a hódítását az ocelotszőrme és rengeteg előkelőség viselte magán ezt a drága kelmét. Szerencsére az igazi szőrmék már elvétve fordulnak elő, hiszen az etikai problémák mellett áruk sem túl kedvező. A mintát ugyanakkor könnyedén lehet reprodukálni, így a divattervezők hamar felkapták és az 1940-es és 50-es években fénykorukat élték az ocelot, valamint a párduc mintás ruhadarabok és kiegészítők, amik a nők ragadozó, vadászó aspektusára utalt, mely nyilvánvalóan, mégis burkolt formában a női szexualitás kifejezője lett.
Általános szabályok „állatmintaimádat” esetére:
- Ha még csak tapogatóztok ezen a területen, akkor azt javasoljuk, hogy kezdjétek kicsiben. Először egy sál vagy cipő formájában ismerkedjetek meg a „állati” énetekkel! Így végül is biztosan nem nyúltok mellé. Sőt extra trükként még viselhetitek a mintát akár elrejtve is, csak néha-néha megmutatva azt! Például az esernyőtök belsejében, kabátotok béléseként
- Ha bizonytalanok vagyunk az állatos dolgok adagolásában, kezdjük a kiegészítőkkel: egy ocelotos mokaszin, esetleg egy öv, vagy egy mintás táska elég, és itt is érvényes az egy darabos szabály: már egy állatos sál mellé is visszafogottan kell felöltözni. Tehát ha ocelotos cipőnk van, akkor ne vegyünk fel mondjuk virágos inget, vagy tarka ruhát, inkább egyszerű blúzt és egyszínű aljat válasszunk!
- Egyszerre csak egy állatmintás darabot viseljünk! Vagy a nadrágunk, vagy a felsőnk legyen ocelotos-tigrises, a többi ruhánk pedig fekete, de legalábbis egyszínű.
- Egy öltözeten belül egyfajta állatminta legyen, ne párosítsuk a zebrát és a kígyót, se az ocelotot és a tigrist!
- Nem mindegy, milyen a minta: az apró minták, mint az ocelot általában minden testalkaton jól mutat, legalábbis nem kövérít. A nagy minták azonban, mint a zsiráffoltok viszont kövéríthetnek.
- Ha úgy érezzük, nem nekünk való ez a trend, ne erőltessük, de ha mégis ragaszkodunk hozzá, vegyünk olyan zakót, kabátot, aminek a bélése állatnyomatos, vagy csak szerezzünk egy ocelotos pénztárcát.
- Az állatminta vonzza a szemet, tehát mindig arra a testtájunkra kerüljön állat, amire büszkék vagyunk, vagy amit ki akarunk hangsúlyozni: hosszú, vékony lábra jöhet az ocelotos nadrág, szép dekoltázsra egy kígyós ing, csak ne egyszerre!
- Elterjedt viselet az állatmintás felső. Akkor járunk a legjobban, ha a kígyós vagy ocelotos ing/póló mellé farmert választunk és egyszerű csizmát, cipőt – így biztos nem leszünk közönségesek.
- “Tone down“: Azaz, ha túl kihívónak érzünk például egy kígyómintás miniruhát, levehetünk a szexisségéből egy visszafogott kardigánnal, balerinacipővel. Az a lényeg, hogy a visszafogott darabok árnyalata menjen az állatmintához! Az is megoldás lehet, ha kitakarjuk az állatminta egy részét, például az ocelotos nadrágunkhoz vegyünk hosszú csizmát, máris kisebb felületen lesz vad a minta!
- A leopárdminta és a vörös szín kivételes párost alkotnak, de ha ezt választod, mindenképpen legyen még rajtad valami, ami piros. Lehet a rúzsod, a körömlakkod, vagy akár a táskád. Nagy barátja a leopárdmintának minden, ami arany. Érdemes erre az árnyalatra hangolnod a kiegészítőket, ha egybecsengenek a dolgok, igazán csábos macskalány lehetsz!
- Haladóknak: Érdekes megoldás, ha az állatnyomat nem a szokásos barnás árnyalatban úszik, hanem pinkes, kékes árnyalatot kap, persze ehhez tudni kell öltözködni, különben félő, hogy kísérletező tinilánynak néznek minket. Ha megengedi ruhatárunk, az is jó megoldás, ha fekete helyett egy élénk színnel párosítjuk az állatmintát!
Jól gondold meg, mikor hogyan viseled és lenyűgöző leszel!
Várjuk hozzászólásod, véleményed! Csak írd ki magadból!
A Stílustükör csapata
www.stilustukor.hu
Keress minket a Facebook-on!
Forrás:
Stílustükör 2. –A ruhatárról másképpen Nőknek című könyv
https://divany.hu/trend/2012/04/19/alatminta_maskepp_tudni_kell_viselni
https://ripost.hu/cikk-2016-divatja-a-leopard-minta
https://www.fashionfave.com/leopard-minta-fave-vagy-fail
http://www.kendoszalon.hu/a%20parducminta%20igezo%20ereje
https://divany.hu/offline/2016/11/16/heti_kedvenc_parducminta
http://vision-szuperoptika.hu/stilusbrigad/cikkek/dori/elragado-leopardminta