Az idei év nagy slágere a GYÖNGY
Én személy szerint imádom a gyöngyöket és külön öröm számomra, hogy az idei divat nagy slágereinek számítanak. Univerzális díszítőelemek, gyönyörűvé varázsolnak, anélkül, hogy egy kisebb vagyont kellene elköltened.
Különböző felsőkön, pulóvereken, kabátokon, sálakon, és táskákon is megjelenhetnek, de természetesen ékszerekként is nagyon jól mutatnak!
Az igazgyöngy, az igazgyöngysor a gyöngyök királynője, számomra a nagy szerelem. Ezt a kifinomult ékszert Coco Chanel hozta divatba már 1936-ban.
Az igazgyöngy tenyésztésének fortélya Kínából jutott el Japánba. A világon manapság a legtöbb gyöngyöt itt tenyésztik. Évezredek óta a kínaiak számára magának a tisztaságnak és az értéknek a jelképe.
Az igazgyöngy olyan, koncentrikus héjakból felépülő FÉLDRÁGAKŐ, amit egyes puhatestűek védekezésképpen a szervezetükbe kerülő idegen anyagok ellen. Méretük a pár milliméterestől a mogyorónyiig változó; a legnagyobb példányok külön nevet kapnak. Alakjuk többnyire közel szabályos gömb, ritkán előfordulnak csepp-, körte-, illetve hordó formájú példányok is. A különös, erősen torzult alakok neve „barokk igazgyöngy”.
Színe többnyire közel fehér, felülete színjátszó. Fekete gyöngy egykor csak az uralkodók ékszereiben volt található. Az egyik leghíresebb fekete gyöngy, az Azra az orosz koronaékszerek egyik nyakláncának középső darabja.
A tenyésztett gyöngyök megjelenéséig az igazgyöngy beszerzésének domináns módja a gyöngyhalászat volt. Még az 1850-es években is az Indiai óceánon, a kínai és japán tengereken vagy a Kalifornia-öbölben ugyanolyan kezdetleges módon hozták felszínre a gyöngykagylókat, mint az ókorban. A gyöngyhalászok kis csónakokból ugrottak a vízbe, és 4–12 öl (7–22 m) mélyre merültek. Addig maradnak lent, amíg bírták levegővel. A gyöngykagylókat a derekukra kötött hálóba rakták.
Az igazgyöngyöt az ókortól használják ékkőként. Így például a szent koronába 24 borsónyi és 204 kis gyöngyöt foglaltak.
A legnagyobb ismert példány a Londonban, a South Kensington Múzeumban őrzött, körte alakú Hope gyöngy — hossza 50 mm, kerülete 83 mm, tömege 90 g.
„Allah gyöngye” — a Tridacna gigas kagylóban valaha talált legnagyobb „gyöngy”. A Fülöp-szigetekhez tartozó Palawan-szigeten találták 1934-ben. Tömege 6,35 kg, mérete: 23 cm * 13 cm, értéke mintegy 35 millió €
Ha van igazgyöngyöd, akkor egy kis puha erszényben, vászonzsebkendőben őrizd. Mivel nedvességre van szüksége, nem ajánlatos levegőtől elzárt, vagy száraz helyen tárolni. Vigyázz, hogy ne kerüljön rá ecet, ammónia, hajlakk, parfüm, vagy egyéb kozmetikai szer. Mielőtt eltennéd az igazgyöngyöt, töröld meg egy meleg nedves ruhával és
ÉLVEZD, HOGY VAN!
Várjuk hozzászólásod, véleményed! Csak írd ki magadból!
A Stílustükör csapata
Források:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Igazgy%C3%B6ngy
https://www.astronet.hu/tenyek-talanyok/tudomany/fajdalombol-szuletett-szepseg-40285/
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: